Roman Walaszowski

Pracodawca Roku 2016
Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego

Jednym z członków kapituły jest Roman Walaszkowski, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
„Bardzo się cieszę, że taki konkurs przez środowisko zrzeszające przedsiębiorców czyli Północną Izbę Gospodarczą będzie realizowany. Różne są konkursy, my sami jako Stowarzyszenie, organizowaliśmy kiedyś konkurs gospodarczy. Dzisiaj kiedy jesteśmy na takim etapie, że zaczyna brakować rąk do pracy, kiedy nasz potencjał jest wzmocniony, warto zwrócić uwagę na element taki jak warunki stwarzane pracownikom przez pracodawców czy na wszystkie inne istotne elementy uławiające pracownikom funkcjonowanie. Obszar metropolitalny stanowi około 12% terenu całego województwa zachodniopomorskiego, ale to właśnie w tym obszarze zamieszkuje 40% mieszkańców regionu i jest zlokalizowanych 45% firm. To stanowi niezwykły potencjał, bardzo istotne jest więc, by w kapitule konkursu „Pracodawca Roku 2016” wypowiadały się podmioty, które koordynują działalność firm nie tylko ze Szczecina, ale i z bezpośredniej okolicy. Co ciekawe ostatnie wielkie inwestycje w naszym regionie zlokalizowane są właśnie dookoła Szczecina: Kołbaskowo, Gryfino, Stargard, Goleniów. To obszary podlegające pod działalność Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. – Konkurs swym zasięgiem obejmuje nie tylko Szczecin, a cały obszar metropolitalny. Jestem przekonany, że znaczna część laureatów, to będą również Ci, którzy ulokowali swój kapitał poza stolicą regionu. SSOM będzie mobilizować organizatorów by patrzeć w tym konkursie nie tylko na największe miasta, ale i na te mniejsze. Patrzymy na cały obszar jako na jeden spójny organizm” – dodaje Dyrektor Roman Walaszkowski.

Rola Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego w kapitule konkursu „Pracodawca Roku 2016” jest ogromna. Na co organizacja będzie zwracać uwagę podczas proponowania swoich kandydatur do plebiscytu? – W tym konkursie chcemy pokazać tych, którzy dbają o pracowników, chcą budować stabilną kadrę, którą będą w znaczący sposób wiązać ze sobą by móc później wymagać odpowiedniej jakości usług czy towarów. W ramach konkursu będziemy promować laureatów na naszych stronach internetowych czy wydawnictwach – dodaje Dyrektor Roman Walaszkowski.

Wróć